Deska SUP Aqua Marina Vapor 2023

Przedstawiamy Wam nowy model AQUA MARINA VAPOR, który jest tegoroczną nowością.

Deska o rozmiarze 10'4 jest bardzo wszechstronna i uniwersalna. Polecana jest na spokojniejsze wody i jeziora – idealny zestaw dla początkujących. Ten paddleboard jest stosunkowo krótki i przeznaczony dla mniejszych wioślarzy o maksymalnej wadze - według naszego testu - do 80 kg. Producent podaje jednak, że maksymalne obciążenie to 140 kg, ale dotyczy ono sytuacji, w której ciężar jest idealnie i równomiernie rozłożony na całej powierzchni deski (co jest praktycznie nie do osiągnięcia). Jeśli jesteś cięższy, czyli gdzieś pomiędzy 80 a 100 kg, wybierz model AQUA MARINA FUSION.

 

AQUA MARINA VAPOR AQUA MARINA MODELE 2023

AQUA MARINA

Przedstawiamy Wam nowy model AQUA MARINA VAPOR, który jest tegoroczną, odświeżoną wersją tego popularnego SUP’a.

Jak widać,  deska SUP ma zaokrąglony kształt i dlatego należy do kategorii uniwersalnych desek SUP. Jej długość wynosi 315 cm, szerokość 79 cm, a wysokość 15 cm. Ta deska SUP jest stosunkowo krótka i dlatego jest przeznaczona dla mniejszych wioślarzy, mamy na myśli mniejszy wzrost przy maksymalnej wadze do 80 kg. Na naszej stronie znajdziesz go w kategorii  małe uniwersalne (allround) deski SUP.

Producent podaje maksymalne obciążenie  deski na poziomie 140 kg. Bądźcie tu ostrożni. Nie oznacza to, że facet o wadze 140 kg może stanąć na VAPORZE i wiosłować tak samo dobrze. Według naszego testu największa pojedyncza osoba stojąca nie powinna mieć więcej niż 80 kg. Jeśli jesteś większy, gdzieś pomiędzy 80-100 kg, wybierz model FUSION.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak VAPOR radzi sobie w naszym teście obciążeniowym i jakie kombinacje wioślarzy może udźwignąć, obejrzyj film do końca.

VAPOR to  deska SUP o wysokości 15 cm. Im większa objętość powietrza w paddleboardzie, tym większa jest jego wyporność, a więc i nośność. Z drugiej strony VAPOR to dość mała  deska SUP i jest przeznaczona dla mniejszych użytkowników. Tutaj jest trochę problem z jego wysokością 15 cm. Mały wioślarz nie potrzebuje deski o wysokości 15 cm. To jest niepotrzebne. Dla mniejszych paddlerów wygodniejsza jest wysokość 12cm, gdzie środek ciężkości jest bliżej wody. Jeśli ważysz do około 60 kg, wybierz mniejszy model BREEZE lub damski CORAL.

VAPOR jest również bardzo popularnym SUP’em w Polsce i sprzedajemy go od wielu lat. Jakie nowe cechy i funkcje ma tegoroczna wersja tego modelu?

Główną różnicą jest kształt deski. Model 2023 ma poszerzoną rufę, podczas gdy w starszym modelu była ona bardziej zaokrąglona. Ta niewielka modyfikacja kształtu poprawia stabilność deski, którą docenią zwłaszcza osoby początkujące.

Kolejną nowość można znaleźć na pokładzie deski. Antypoślizgowa pianka EVA w modelach 2023 nie jest już natryskiwana. Wzór jest teraz jej częścią, a więc nie ma ryzyka, że deska straci swoje kolory podczas użytkowania.

Przyjrzyjmy się wspólnie, co znajdziesz w podstawowym zestawie. W komplecie znajduje się podstawowe 3-częściowe aluminiowe wiosło z plastikowym piórem. Należy pamiętać, że wiosło nie unosi się długo na wodzie i w krótkim czasie idzie na dno. Jeśli nie chcesz stracić wiosła, zalecamy użycie pływaka-bojki. Pasuje ona na trzonek i zapobiega zatopieniu wiosła. Bojka powinna być oczywistością podczas wiosłowania dzieci i początkujących, którzy często wpadają do wody i wyrzucają wiosło.

W podstawowym opakowaniu znajdziesz też statecznik do systemu SLIDE IN zabezpieczony plastikowym zatrzaskiem. Jeśli potrzebujesz zamiennika, znajdziesz go w naszym sklepie internetowym w kategorii Akcesoria.

Nie może zabraknąć też leasha, który chroni przed odpłynięciem deski oraz ręcznej pompki dwustronnego działania z manometrem. Wszystko to mieści się w tym wytrzymałym plecaku z zamkiem błyskawicznym wykonanym z materiału pochodzącego z recyklingu.

Pompka ręczna na pewno się przyda, ale szczerze mówiąc, pompowanie manualne może być bardzo pracochłonne. Polecamy zaopatrzyć się w pompkę elektryczną. Zaoszczędzisz sobie sporo energii jeszcze przed wejściem na wodę. Jednak noś ze sobą też ręczną pompkę jako zapasowe, awaryjne rozwiązanie.

Deskę VAPOR możesz wybrać w kilku wygodnych zestawach. Oprócz zestawu podstawowego można wybrać "Zestaw startowy" - gdzie dodajemy pompkę elektryczną oraz wodoodporną torbę na telefon, portfel i klucze do samochodu.

Chcesz pływać na swojej desce jak na kajaku? Przygotowaliśmy wygodny "Zestaw kajakowy". W zestawie z kajakiem otrzymasz 4-częściowe wiosło, które może być używane zarówno do wiosłowania na stojąco lub z dwoma piórami jak w kajaku.

A dla wymagających klientów przygotowaliśmy "Super Zestaw", który zawiera wszystkie akcesoria z poprzednich zestawów. Uważaj przy wyborze, w zestawach Zestaw kajakowy i Super Zestaw  jest tylko jedno 4-częściowe wiosło(zastępuje ono podstawowy model z oryginalnego kompletu), więc miej to na uwadze.

A teraz test nośności deski....Deska SUP Aqua Marina Vapor 2023Deska SUP Aqua Marina Vapor 2023Deska SUP Aqua Marina Vapor 2023Deska SUP Aqua Marina Vapor 2023
PADDELT.DE - Paddelt mit uns in Deutschland und Österreich!
PADLUJTE.CZ - Pádlujte s námi v Česku a Slovensku!
PAGAIATE.IT - Pagaiate con noi in Italia!
WIOSLUJCIE.PL - Wiosłujcie z nami w Polsce!
PADDLEFASHION.com - Paddle with style

 • AQUA MARINA - deski SUP według marki
 • F2 - deski SUP według marki
 • GLADIATOR - deski SUP według marki
 • HYDRO FORCE - deski SUP według marki
 • BODY GLOVE - deski SUP według marki
 • SPINERA - deski SUP według marki
 • MOAI - deski SUP według marki
 • ZRAY - deski SUP według marki
 • SKIFFO - deski SUP według marki
 • WATTSUP - deski SUP według marki
 • COASTA - deski SUP według marki
 • STX - deski SUP według marki
 • AZTRON - deski SUP według marki
 • LOZEN - deski SUP według marki
 • AQUADESIGN - deski SUP według marki
 • ABSTRACT - deski SUP według marki
 • DELTA - deski SUP według marki
 • SIC MAUI - deski SUP według marki