Nauka Windsurfingu na dmuchanej desce – WindSUP

Może masz takie same doświadczenia jak ja … Jeszcze dobrze nie czytałem, a na wodzie zobaczyłem opalonego faceta na dziwnym "urządzeniu - deska" z żaglem… Od razu wie-działem, że muszę to mieć! Lecz skąd to wziąć ? W tym czasie jedyną opcją było zrobienie podobnej rzeczy samemu. Zamknięty przez wiele dni w garażu, szukając styropianu, żywicy, tkaniny, duraluminium… Brrr, dobrze, że już tego nie ma ! Może ten czas przypomina Ci też trochę odłożonego starego winda, który od dawna nie widział wody. By reaktywować takiego weterana musisz go odkopać spod wszystkich śmieci, załadować na samochód, zdjąć swoją ukochaną deskę z samochodu, donieść nad wodę, zamontować żagiel ... W głowie burza myśli oraz niepewność, czy ten set nie jest zbyt oldschool'owy i czy ludzie na spocie Cię nie wyśmieją. Od czasów Twojej młodości wiele się zmieniło w stylu pływania oraz sprzęcie... Lecz pokusa na ponowne pływanie jest bardzo duża.

Nie poddawaj się. To jeszcze nie koniec. Współczesna technologia pozwala nam spakować cały zestaw windsurfingowy w plecak, który zmieścisz w szafie i nie zajmie całego bagażnika w samochodzie. Tylko spójrz na szeroką ofertę pompowanych desek SUP/WindSup. Te duże i stabilne deski nie tylko dają całej rodzinie radość z wiosłowania, ale sam możesz zaspokoić pragnienie pływania z żaglem oraz zaszczepić młodzieńczą pasję swoim bliskim. Pamiętasz jakie początki windsurfing były ciężkie, nie warto młodzieży aż tak zniechęcać...

W Naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór sprzętu wodnego. Oferujemy różne rodzaje desek SUP, wioseł oraz żagli. Na przykład możesz kupić lekki nadmuchiwany żagiel. Idealny dla początkującego. Docenią go przede wszystkim dzieci, kobiety i nowicjusze, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z windsurfingiem. Upadki do wody już nie będą tak bolesne, a po zwinięciu żagla - pędnika zmieścisz go dosłownie w szkolnym plecaku. Jeśli chcesz czerpać prawdziwą przyjemność z pływania i poczuć wiatr we włosach w naszym sklepie znajdziesz również klasyczne żagle, które są kompatybilne z pompowanymi deskami Stand Up Paddle od modeli dla dzieci po rozmiary dla dorosłych.

Hitem sprzedażowym jest deska STX WS 280 FREERIDE / WindSup. To nie jest zwykła pompowana deska. Dzięki nowoczesnej konstrukcji tego WindSupa będziesz w stanie wprowadzić w ŚLIZG ! Więc jeśli, gdzieś w głębi Ciebie jesteś nadal małym chłopcem, który chciał ścigać się na wodzie i kontrolować prędkość oraz kierunek surfowania swoim ciałem, otwieramy przed Tobą wiele nowych możliwości…

WindSUP - Montaż i taklowanie żagla F2 Checker - Nauka Windsurfingu


Montaż pędnika F2 Checker - Nauka Windsurfing

Nie wiesz jak złożyć żagiel windsurfingowy F2 Checker? Przychodzimy z pomocą! W naszym filmie zobaczysz jak zmontować i otaklować pędnik F2 Checker. Złóż go szybko z nami i wskakuj na wodę łapać wiatr w żagiel!


WindSUP - Montaż i taklowanie żagla STX Powerkid - Nauka Windsurfingu


Montaż pędnika STX Powerkid - Nauka Windsurfingu

Nie wiesz jak złożyć żagiel windsurfingowy STX Powerkid? Przychodzimy z pomocą! W naszym filmie zobaczysz jak zmontować i otaklować pędnik STX Powerkid. Złóż go szybko z nami i wskakuj na wodę łapać wiatr w żagiel!


WindSUP - Montaż palety - Nauka Windsurfingu


Montaż palety - Nauka Windsurfingu

Zobaczcie jak prawidłowo zamontować paletę z przegubem na swojej desce. Do desek WindSUP sugerujemy model w wersji Cardan


Żeglowanie na dmuchanej desce WindSUP- naprawdę się da!


Żeglowanie na dmuchanej desce WindSUP- naprawdę się da!

Często pytacie nas, czy na pompowanych deskach WindSUP naprawdę da się żeglować. Czy nie jest to jakaś kolejna „bzdura”? :) Nadmuchiwane deski SUP z możliwością podłączenia żagla - WindSUP, to duże stabilne SUP’y, które nadają się do nauki windsurfingu.


WindSUP - Podnoszenie pędnika - Nauka Windsurfingu


Podnoszenie pędnika - Nauka Windsurfingu

Deski typy WindSUP idealnie nadają się do nauki pływania z żaglem. Deska z dużą wypornością nadaję się dla dzieci jak i dorosłych. Przy wyciąganiu z wody klasycznego pędnika trzeba użyć o wiele więcej siły niż przy pędnikach dmuchanych.


Pływanie pod wiatr - Nauka Windsurfingu


Pływanie pod wiatr - Nauka Windsurfingu

W trakcie pływania w pewnym momencie będziesz musiał zawrócić. Pływanie pod wiatr nazywamy halsowaniem.


Nauka windsurfingu na desce z nadmuchiwanym żaglem.


Nauka windsurfingu na desce z nadmuchiwanym żaglem

Polecamy nadmuchiwane żagle dla początkujących. Są bardzo lekkie i w przeciwieństwie do tradycyjnych żagli unoszą się na powierzchni wody. Nadmuchiwany żagiel można wyciągnąć z wody bez większego wysiłku, a nawet najmniejsze dzieci mogą z łatwością się nim


Wyprawa na Łabę na nadmuchiwanej desce z nadmuchiwanym żaglem


Wyprawa na Łabę na nadmuchiwanej desce z nadmuchiwanym żaglem

Trudno jest wiosłować pod wiatr, więc pojechaliśmy samochodem do Kunětic. Przymocowaliśmy nadmuchiwany pędnik ARROWS iRIG (rozmiar M) do WindSup;a LOZEN 10´6 i popłynęliśmy w kierunku Kunětická Hora i Pardubice.


Paddleboard to nie tylko wiosłowanie


Paddleboard to nie tylko wiosłowanie - paddleboard i windsurfing w jednym

Zaczął wiać silniejszy wiatr. Wiosłowanie na desce SUP stało się trudniejsze. Po co tracić słoneczny dzień nad wodą. Zamontuje pędnik windsurfingowy do swojej deski WindSUP i ciesz się z pływania podczas wiatru.


Jak złożyć żagiel do windsurfingu


Wideo instrukcja jak złożyć żagiel do windsurfingu na desce SUP

Pokażemy Ci, jak łatwo złożyć żagiel STX PowerKid 3,6 m2 do pompowanych desek WindSUP .... i od razu będziesz mógł uprawiać windsurfing na desce SUP

PADDELT.DE - Paddelt mit uns in Deutschland und Österreich!
PADLUJTE.CZ - Pádlujte s námi v Česku a Slovensku!
PAGAIATE.IT - Pagaiate con noi in Italia!
WIOSLUJCIE.PL - Wiosłujcie z nami w Polsce!
PADDLEFASHION.com - Paddle with style

 • AQUA MARINA - deski SUP według marki
 • F2 - deski SUP według marki
 • GLADIATOR - deski SUP według marki
 • HYDRO FORCE - deski SUP według marki
 • BODY GLOVE - deski SUP według marki
 • SPINERA - deski SUP według marki
 • MOAI - deski SUP według marki
 • ZRAY - deski SUP według marki
 • SKIFFO - deski SUP według marki
 • WATTSUP - deski SUP według marki
 • COASTA - deski SUP według marki
 • STX - deski SUP według marki
 • AZTRON - deski SUP według marki
 • LOZEN - deski SUP według marki
 • AQUADESIGN - deski SUP według marki
 • ABSTRACT - deski SUP według marki
 • DELTA - deski SUP według marki
 • SIC MAUI - deski SUP według marki