Deska SUP STX RACE 14'0 x 30' 2022 z wiosłem laminatowym - pompowany paddleboard - wariant: zestaw podstawowy

ID: 12351389647

To już RAKIETA! STX RACE 14'0”/ 30'' model 2022  to świetna, pompowana deska SUP dla zaawansowanych wioślarzy, którzy chcą dużo i szybko pływać na dłuższych trasach w każdych warunkach. Deska STX RACE 14’0 została wykonana w najnowszej technologii FXL czyli ultra lekkiej i bardzo sztywnej… Więcej informacji 

Wybierz swój wariant

Kliknij tutaj, aby wybrać inne warianty tego produktu.

W magazynie Wysyłka z reguły w ciągu 24 godzin.

Twoja cena 4 000,00 zł 

Inne w kategorii:
Pompowane deski SUP - STX
Niebieski - wiosłujcie w ulubionym kolorze
Deski SUP Sport


Deska SUP STX RACE 14'0 x 30' 2022 z wiosłem laminatowym - pompowany paddleboard - wariant: zestaw podstawowy

To już RAKIETA! STX RACE 14'0”/ 30'' model 2022  to świetna, pompowana deska SUP dla zaawansowanych wioślarzy, którzy chcą dużo i szybko pływać na dłuższych trasach w każdych warunkach. Deska STX RACE 14’0 została wykonana w najnowszej technologii FXL czyli ultra lekkiej i bardzo sztywnej konstrukcji typu Machine Weave. Deska dzięki swojej konstrukcji, touring’owemu kształtowi świetnie tnie wodę i pozwala rozwinąć lepszą prędkość, niż mniej spiczaste deski. Nadaje się bardzo dobrze do pływania na mniejszych falachn dla bardzo doświadczonych wioślarzy. Dzięki swojej wyporności może także przenosić większy ładunek. Dzięki swojej nowoczesnej, sztywnej konstrukcji FXL deską dobrze się manewruje, niemneij długośc 134'0 jest juz wyzwaniem dla wioślarzy, którzy mają już za sobą wypływane kilometry. Po pływaniu zapakujesz całość w wygodny plecak. Deska SUP STX RACE 14'0 jest przeznaczona do szybkiego, sportowego pływania, do startów w amatorskich zawodach, jak również do długich wypraw touringowych i odkrywania nowych miejsc. To prostu świetna deska SUP do treningów wytrzymałościowych, sportowych i sprawdzi sie też na długich wyprawach dla zaawansowanego wioślarza.

Wymiary deski SUP: długość: 425 cm, szerokość: 76 cm i wysokość: 15 cm. Pojemność deski wynosi 330 litrów. Maksymalna waga pojedynczego użytkownika: 110 kg. Waga samej deski: 9,05 kg.

NOWOŚĆ! Deski STX w nowym sezonie zostały wyposażone w nowe, bardzo komfortowe wiosło wykonane z włókna szklanego połączonego z karbonem (20%) - Teraz wiosłowanie staje się prawdziwą przyjemnością bez odrobiny kompromisu.

NOWOŚĆ! Górna powierzchnia deski SUP pokryta jest warstwą pianki EVA o dwóch różnych strukturach typu HONEY GRIP i Core, które są bardzo przyjemne w dotyku, a jednocześnie zapewniają świetne połączenie komfortu z antypoślizgowością.

NOWOŚĆ! Dno deski na tyle (na rufie) jest wyposażone w dodatkową ostrą krawędź (RAILSAVER), dzięki której deska bardzo płynnie rozprowadza wodę i utrzymuje się w ślizgu.

Na rufie znajduje się także KICK PAD, ułatwiający szybkie zwroty, a także znajduje się tam dodatkowy zaczep do holowania. Deska posiada liczne uchwyty do transportu.

Z przodu, na dziobie oraz z tyłu, na rufie znajdują się elastyczne linki Bungy do mocowania rzeczy osobistych lub ładunku.

Deska SUP wyposażona jest jeden tylni, wyjmowany statecznik Slide-In, który można szybko zamontować bez dodatkowych narzędzi oraz drugi większy centralny statecznik na potrzeby windsurfingu. Do deski możemy zamontować żagiel windsurfingowy (pędnik).

FXL - FUSION Double Layer, X-LIGHT to opatentowana przez STX technologia Machine Woven FUSION: jest to technologia produkcji dwuwarstwowych desek SUP, w której dwie warstwy PCV są łączone ze sobą na gorąco. Dodatkowo warstwa materiału wewnętrzna jest tkana co obniża znacząco wagę jednocześnie zwiększając wytrzymałość. W przeciwieństwie do konwencjonalnej technologii dwuwarstwowej oszczędza się około 25% masy. Ponadto deski powstałe przy użyciu technologii FXL są wytrzymalsze i mniej się uginają podczas pływania dzięki czemu deska SUP osiąga większe prędkości. Zaawansowana technologia FXL pozwala pompować deski STX nawet do ciśnienia 20 PSI.
Zestaw zawiera:

 • Deskę STX
 • Wysokiej jakości składane, wiosło wykonane z włókna szklanego i karbonu (20%) z nylonowym piórem
 • Wyjmowany, tylny statecznik typu Slide-In
 • Plecak transportowy
 • Pompka wysokociśnieniowa wyposażona w manometr
 • Leash - linkę bezpieczeństwa
 • Zestaw naprawczyBasic Set - STX tourer


Zestaw startowy zawiera:

 • Zestaw podstawowy

 • Elektryczną pompkę STAR 8 do bezwysiłkowego pompowania deski z gniazdka samochodowego 12V lub PowerBanka STAR (nie dołączony) do 20 PSI. Pompka szybko działa oraz posiada również tryb wypompowywania.

 • Wodoodporną torbę o pojemności 10 litrów, w której wygodnie pomieścisz telefon, kluczyki samochodowe, portfel, aparat fotograficzny i inne drobne przedmioty.


Start Set - STAR 8 Blue Bag 10l


Polecamy - bojka do wiosła SUP

Większość wioseł do desek SUP unosi się na wodzie, ale wieloczęściowe wiosła pływają tylko krótki czas.

Bojka do wiosła daje pewność, że nie „utopisz” swojego wiosła. Szczególnie jeśli na twojej desce pływają dzieci lub pożyczasz ją osobom początkującym to bojka może okazać się niezastąpionym wyposażeniem, dzięki któremu nie stracisz wiosła.

Ważne! Bojka nie jest elementem zastawu SUP.

Floater - Blue


Wiosłujcie bezpiecznie

Zapewnij bezpieczeństwo swoim dzieciom i sobie. Zawsze zakładaj leash - linkę bezpieczeństwa. Dzieci i osoby nieumiejące pływać powinny także zawsze nosić kamizelki ratunkowe.

Czy wiesz, że oprócz kamizelki ratunkowej istnieje jeszcze inny - niepozorny, ale skuteczny system ratunkowy? RESTUBE. Kliknij tutaj, aby obejrzeć film o bezpieczeństwie nad wodą.


Safety - Vest, Restube
Paddleboard STX Race 14' x 30Paddleboard STX Race 14' x 30


Instrukcja użytkowania desek SUP i WindSUP


Marka STX
Technologia Paddleboard MSL-Fusion
kolor niebieski 
W zestawie wiosło Tak
W zestawie leash Tak
Pojemność deski SUP 400l
Ciśnienie deski SUP paddleboarda 15PSI
Maksymalna waga użytkownika 140kg
Długość deski SUP paddleboarda 425cm
Szerokość deski SUP paddleboarda 76cm
Wysokość deski SUP paddleboarda 15cm
Waga deski SUP paddleboarda 10kg
Stateczniki do deski SUP 1x wsuwany SLIDE-IN
Rodzaj deski SUP Sport - wyścigi
Model 2022
Paddleboardy STX

Jak wybrać deskę SUP

Jak wybrać deskę SUP

Z przyjemnością oferujemy w naszym sklepie wiele desek SUP (paddleboardów) różnych marek, rozmiarów i typów. Rozumiemy jednak, że wybór odpowiedniej deski nie jest łatwy. Dlatego przygotowaliśmy ten interaktywny przewodnik. Czytaj dalej...

Jak zacząć s paddleboard

Jak zacząć pływać na desce SUP

Wskazówki i porady dla początkujących SUPowców (Stand up Paddling). Zapoznamy Cię z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, doradzimy również, jak efektywniej wiosłować, jak wybrać odpowiednie miejsca na pływanie na desce SUP, jak wrócić na deskę po upadku i wiele więcej Czytaj dalej...


Gdzie pływać na doske SUP


Gdzie pływać na desce SUP

Wiosłowanie na stojąco jest naprawdę proste! Praktycznie na każdym akwenie wodny można bezpiecznie pływać. Przykładowymi miejscami są między innymi tamy, jeziora, duże jak i małe stawy, rzeki no i oczywiście morze. Czytaj dalej...

Nauka Windsurfingu na dmuchanej desce – WindSUP


Nauka Windsurfingu na dmuchanej desce – WindSUP

Tak, żagiel można przymocować do niektórych pompowanych desek SUP. Zobacz zdjęcia i filmy obrazujące podstawowe elementy sterowania deską windsurfing, takie jak wyciąganie żagla z wody, obracanie się pod wiatr i zawracanie z wiatrem - halsowanie. Czytaj dalej...

Marka STX
Technologia Paddleboard MSL-Fusion
kolor niebieski 
W zestawie wiosło Tak
W zestawie leash Tak
Pojemność deski SUP 400l
Ciśnienie deski SUP paddleboarda 15PSI
Maksymalna waga użytkownika 140kg
Długość deski SUP paddleboarda 425cm
Szerokość deski SUP paddleboarda 76cm
Wysokość deski SUP paddleboarda 15cm
Waga deski SUP paddleboarda 10kg
Stateczniki do deski SUP 1x wsuwany SLIDE-IN
Rodzaj deski SUP Sport - wyścigi
Model 2022
Paddleboardy STX

PADDELT.DE - Paddelt mit uns in Deutschland und Österreich!
PADLUJTE.CZ - Pádlujte s námi v Česku a Slovensku!
PAGAIATE.IT - Pagaiate con noi in Italia!
WIOSLUJCIE.PL - Wiosłujcie z nami w Polsce!
PADDLEFASHION.com - Paddle with style

 • AQUA MARINA - deski SUP według marki
 • F2 - deski SUP według marki
 • GLADIATOR - deski SUP według marki
 • HYDRO FORCE - deski SUP według marki
 • BODY GLOVE - deski SUP według marki
 • SPINERA - deski SUP według marki
 • MOAI - deski SUP według marki
 • ZRAY - deski SUP według marki
 • SKIFFO - deski SUP według marki
 • WATTSUP - deski SUP według marki
 • COASTA - deski SUP według marki
 • STX - deski SUP według marki
 • AZTRON - deski SUP według marki
 • LOZEN - deski SUP według marki
 • AQUADESIGN - deski SUP według marki
 • ABSTRACT - deski SUP według marki
 • DELTA - deski SUP według marki
 • SIC MAUI - deski SUP według marki