Wybieramy deskę SUP

W naszym sklepie znajdziecie ponad 200 różnych desek SUP. To z jednej strony świetna wiadomość, z drugiej strony rozumiemy, że wybór tej właściwej dla Ciebie nie będzie przez to łatwy. W tym artykule podzielimy deski SUP na kilka podstawowych kategorii. Wyjaśnimy, która kategoria jest odpowiednia dla poszczególnych użytkowników, jakie są kryteria wyboru i postaramy się ułatwić Ci wybór odpowiedniego paddleboardu dla Ciebie. Wideo na końcu artykułu


Wybieramy deskę SUP - Wiosłujcie z nami!


Najważniejszym parametrem przy doborze deski SUP jest waga i wzrost największego użytkownika, który będzie pływał na paddleboardzie. Jeśli szukasz rodzinnego SUPa, to jest oczywiste, że cała rodzina będzie pływała na nim na zmianę. W takiej sytuacji przy wyborze odpowiedniego modelu interesować nas będzie waga i wzrost największego wioślarza w rodzinie. W przypadku kiedy rodzice chcą pływać razem z dziećmi musimy zsumować ich wagi

Interesuje nas również to, jak i gdzie będziesz pływał na swoim paddleboardzie. Większość początkujących szuka tak zwanej uniwersalnej deski SUP, która zapewni odpowiednią stabilność ułatwiającą naukę. Jeśli jednak decydujemy się na deskę SUP do spływów rzecznych, wyścigów lub uprawiania jogi, to takie modele mają nieco inne parametry niż paddleboardy uniwersalne.

Na plaży rozłożyliśmy kilka desek SUP i podzieliliśmy je na mniejsze grupy (zdjęcie na górze strony). Najmniejsze paddleboardy są przeznaczone dla dzieci lub juniorów. Kolejna grupa SUPów przeznaczona jest dla kobiet. Największą grupę stanowią uniwersalne deski SUP (allround). Podzieliliśmy je na 3 mniejsze sekcje - małe uniwersalne, uniwersalne i duże rodzinne deski SUP. Za nimi znajdują się bardziej spiczaste deski z kategorii Touring i Sport.

Pierwsza deska SUP dla rodziny

Jeśli wybierasz swoją pierwszą deskę SUP dla rodziny i jesteś początkujący, to skup się na paddleboardach w kategoriach uniwersalnych. Interesować nas będzie waga największego użytkownika w rodzinie.

Jeśli waga największego wioślarza w rodzinie wynosi do ok. 80 kg , wybierz kategorię UNIWERSALNE MAŁE

Jeśli waga największego wioślarza wynosi około 80 do 100 kg, wybierz kategorię UNIWERSALNE

Jeśli waga największego użytkownika jest większa niż 100 kg , wybierz kategorię RODZINNE DUŻE

Wzrost SUPera również ma wpływ na wybór paddleboardu. Jeśli jesteś wysoki - ponad 180 cm - rozważ zakup dłuższej deski SUP. Wyżsi wioślarze mają wyżej położony środek ciężkości i lepiej nadają się do dłuższego SUPa, który zapewnia im lepszą stabilność. Na przykład, jeśli Twoja waga mieści się w kategorii średniej, ale jesteś wysoki, wybierz kategorię Rodzinne Duże .

Dwie osoby dorosłe

Jeśli na desce SUP będzie pływało dwóch dorosłych użytkowników, należy wybrać kategorię Duże Rodzinne lub bezpośrednio kategorię Team. Te deski są dłuższe (ponad 366 cm ), na pokładzie jest sporo miejsca dla dwóch osób, a jednocześnie te modele zapewniają dużą stabilność. W przypadku dwóch wioślarzy zalecamy zakup drugiego wiosła dla bardziej efektywnego wiosłowania.

Kupujemy kolejną deskę SUP

Jeden SUP to za mało dla całej rodziny. Nikt nie chce siedzieć na brzegu i czekać na swoją kolej. Nasz pierwszy paddleboard dla rodziny wybraliśmy na podstawie największego użytkownika. Jeśli "wkręcisz się" w paddleboarding i postanowisz kupić kolejną deskę SUP - wybierzemy taką, która będzie bardziej "dostosowana" do mniejszych wioślarzy w rodzinie.

Kobiety

Kobiece modele znajdziesz w kategorii Damskie. Te deski SUP są zarówno piękne, jak i mniejsze i lżejsze. Są one szybsze do napompowania i łatwiejsze w obsłudze. Jeśli jesteś już bardziej doświadczoną wioślarką, nie bój się przejść do kategorii Damskie Touring.

Dzieci i juniorzy

Daj dzieciom możliwość czerpania radości z uprawiania sportu na odpowiednim sprzęcie. Deski SUP dla dorosłych są, albo za ciężkie, albo za duże, albo w inny sposób utrudniają wiosłowanie mniejszym użytkownikom. Dzieci będą cieszyć się prędkością i zwinnością SUPa, który został zaprojektowany tak, aby był zoptymalizowany do ich wieku i siły w zupełnie inny sposób, niż kiedy próbują opanować duży rodzinny model deski. Dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat o wadze od 25 do 40 kg, wybierz z kategorię Dziecięce. Dla starszych dzieci o wadze od 40 do 60 kg wybierz kategorię Juniorskie.

Touring

Jesteś wysportowany i masz dobrą równowagę? Jeździsz na snowboardzie lub innej desce? Nie bój się kategorii Touring.

Sportowy SUP

Nie wszyscy zadowalają się wiosłowaniem wokół wybrzeża. Jeśli masz w sobie pewną dozę rywalizacji, wybierz deskę SUP z kategorii Sport. Podnieś swój poziom adrenaliny biorąc udział w wyścigach na deskach SUP. Sportowe paddleboardy są węższe i stosunkowo mniej stabilne, ale nadrabiają to prędkością.

Wiosłujcie z nami!
PADDELT.DE - Paddelt mit uns in Deutschland und Österreich!
PADLUJTE.CZ - Pádlujte s námi v Česku a Slovensku!
PAGAIATE.IT - Pagaiate con noi in Italia!
WIOSLUJCIE.PL - Wiosłujcie z nami w Polsce!
PADDLEFASHION.com - Paddle with style

 • AQUA MARINA - deski SUP według marki
 • F2 - deski SUP według marki
 • GLADIATOR - deski SUP według marki
 • HYDRO FORCE - deski SUP według marki
 • BODY GLOVE - deski SUP według marki
 • SPINERA - deski SUP według marki
 • MOAI - deski SUP według marki
 • ZRAY - deski SUP według marki
 • SKIFFO - deski SUP według marki
 • WATTSUP - deski SUP według marki
 • COASTA - deski SUP według marki
 • STX - deski SUP według marki
 • AZTRON - deski SUP według marki
 • LOZEN - deski SUP według marki
 • AQUADESIGN - deski SUP według marki
 • ABSTRACT - deski SUP według marki
 • DELTA - deski SUP według marki
 • SIC MAUI - deski SUP według marki